Grohtherm 1000 New

Grohtherm 1000 New

En üst düzeyde keyif. Eşsiz performans.

Grohtherm 1000 termostatik bataryayla canlandırıcı duş almanın keyfini daha önce hiç olmadığı gibi çıkarın. Gelişmeler arasında yeni Grohe CoolTouch® ince gövde, ergonomik metal kumanda kolları, Grohe TurboStat - Sabit Sıcaklık teknolojisi ve su tasarruflu eko işlevleri yer almaktadır. Bulunduğu pazar segmentinde optimum ergonomi ve en yüksek güvenlik standartlarını sunan ürün, çocuklar ve yaşlılar da dahil her tür kullanıcı için ideal bir termostatik bataryadır. Çağdaş tasarım ve geniş ürün yelpazesiyle, yenileme, yeni bina, duvar arkası veya önü, kişisel yaşam alanı veya kapsamlı bir ticari proje olması fark etmeden her durumda her banyo için mükemmel bir çözüm mevcuttur.

Ausstellungen und Installateure

Duş

Termostatik duş bataryası
Grohtherm 1000
Termostatik duş bataryası
34143003
TL 2.993,66 Tavsiye edilen perakende fiyatı (KDV dahil)

Experiencing

Optimal comfort, safety and savings

The wing shape on the rear of the handles means they can be operated with minimal effort, making them easy to use, even with soapy hands.
Comfort is also assured with the GROHE Aquadimmer, which lets you set the water flow and allows you to switch from bath spout to hand shower using just one handle.
Enjoy your shower while saving water as the EcoButton enables you to reduce water usage by up to 50%.

Safety first with 100% GROHE CoolTouch®

Featuring 100% Grohe CoolTouch®, the solid metal housing of Grohtherm 1000 New remains cool – and safe – at all times. an insulating sleeve separates the hot water flow from the housing of the thermostat to ensure that the surface temperature will never exceed the mixed water temperature. So the chrome is never too hot to handle.
This safety measure is especially useful for children, who can’t always tell immediately when something they touch is too hot.

GROHE TurboStat® Cartridge

Choose your desired temperature and our thermo cartridge with GROHE TurboStat® technology will keep it there, independent of any fluctuations in water pressure or temperature.

Euphoria Cosmopolitan

Euphoria Cosmopolitan

Koleksiyonu Görüntüle
New Tempesta Cosmopolitan

New Tempesta Cosmopolitan

Koleksiyonu Görüntüle