EVİNİZİ SIZINTILARA VE SU HASARINA KARŞI NASIL KORUYABİLİRSİNİZ

Ev sahibi olmak bir sürü avantajın yanı sıra birçok zorluğu da beraberinde getirir. Evinizin güvende olduğundan ve ona iyi bakıldığından emin olmak zordur. Evdeki sızıntılardan kaynaklanan su hasarı, ev sahiplerinin %54’ünü etkileyen bir sorundur. Su hasarları sonrasında gelen faturalar, genellikle binlerce liraya ulaşır.

İster uzun bir süre boyunca evden uzakta olun ister yazlık veya kiralık ev olarak kullandığınız ikinci bir konuta sahip olun veya yalnızca evinizde içinizin daha rahat etmesini isteyin, masraflı su sızıntıları ve hasarlarına karşı kendinizi korumak için talimatlarımızı burada bulabilirsiniz.

Suyunuzu kapatın. Su hasarını başlamadan önce durdurun. Uzun bir tatil veya hafta sonu için evden uzaklaşmadan önce su kaynağınızı vanadan veya stop valfinden kapatmak mantıklı bir fikirdir. Vana genellikle eviyenin altında, banyoda veya dahili su sayacınız varsa bağlı borunun üzerindedir.

Komşunuza anahtarların bir kopyasını bırakın. Evinizden uzaktayken bir su sızıntısı yaşanırsa su hasarının gerçekleşmesini engellemek için hızlıca hareket etmeniz gerekir. Evinize girebilecek bir komşu, suyu kapatarak su hasarını önemli ölçüde sınırlayabilir.

Evde değilken su tüketen cihazları çalıştırmayın. Günlük koşuşturma içinde, bulaşık veya çamaşır makinesini kapıdan aceleyle çıkarken çalıştırmak daha kolay gelebilir. Ancak sızıntıların anında fark edilmesi ve durdurulabilmesi için bu cihazları siz evdeyken çalıştırın.

Su güvenlik sistemine yatırım yapabilirsiniz. Evden ne kadar uzakta olursanız olun içinizin rahat etmesi için akıllı bir su güvenlik sistemi çok değerli bir cihaz olabilir. GROHE Sense ve GROHE Sense Guard gibi sistemler, normalde fark edemeyebileceğiniz boru sızıntılarını bile çok daha erken bir aşamada tespit eder, dünyanın neresinde olursanız olun sizi bilgilendirmek için bir uyarı gönderir, hatta sızıntıları ve su hasarını ilerlemeden önce durdurmak için su kaynağını kapatmanıza olanak tanır.

GROHE Sense su güvenlik sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin